Челси и Ливърпул играят при резултат 0:0 на Уембли в битка

...

НА ЖИВО: Челси - Ливърпул 0:0, отмениха гол на сините

Челси и Ливърпул играят при резултат 0:0  на " Уембли " в борба във финала на Карабао Къп. Двубоят е с начален час 17:00 и може да го гледате НА ЖИВО по DIEMA SPORT 2, а Gong.bg ще ви направи съпричастни към дуела, като го наблюдавате минута по минута.

Първата опция бе в деветата минута, а Анди Робъртсън центрира отляво, като Луис Диас стреля с глава, само че Петрович нямаше проблеми да улови. В 14-а минута Челси позволи неточност в изнасянето на топката, а Луис Диас бе на чиста позиция и опита удар с десния крайник, само че стражът на Челси съумя да избави.

В 20-а минута Челси огранизира бърза контраофанзива, а топката бе отбита и попадна в Кол Палмър, само че Куивин Келехър направи впечатляващо избавяне, което запави вратата му от гол.

Малко по-късно Мойсес Кайседо влезе доста жестоко в краката на Раян Гравенберх, а футболистът на Ливърпул се строполи на земята. Главният съдия не отсъди нарушаване даже, а нидерландският футболист трябваше да напусне терена с носилка и бе наложително сменен от Джо Гомес.

В 32-а минута Николас Джаксън получи пас в вероятност, а нападателят овладя добре и напредна с топка в крайници, като най-после приключи във вратата на Ливърпул. Попадението обаче бе анулирано заради засада. ВАР прегледа обстановката, като се откри, че засада е извънредно тънка, само че въпреки всичко я има, а резултатът остана 0:0.

Стартови сформира:

Челси:  28. Джордже Петрович, 21. Бен Чилуел, 26. Леви Коулил, 2. Аксел Дизази, 27. Мало Густо, 8. Енцо Фернандес, 25. Мойсес Кайседо, 7. Рахим Стърлинг, 23. Конър Галахър, 20. Кол Палмър, 15. Николас Джаксън

Треньор:  Маурисио Почетино